Zarządzanie firmą online już od kilkudziesięciu złotych miesięcznie?

Współczesny świat stawia przed właścicielami firm liczne wymagania. Muszą oni trzymać rękę na pulsie przez całą dobę. Nie mogą sobie pozwolić na chwilę wytchnienia czy braku dostępu do kluczowych danych. Na szczęście są już rozwiązania, które umożliwiają przedsiębiorcom sprawne kierowanie firmą spoza dyrektorskiego fotela.

Prezes nie siedzi w fotelu

Dzisiaj przedsiębiorca musi wykonywać wiele czynności jednocześnie. Nie może sobie pozwolić na stratę czasu. Jak więc pogodzić zarządzanie firmą z koniecznością odbywania spotkań, udziałem w targach, negocjowaniem kontraktów i wizytami u dostawców?

Wbrew pozorom jest to możliwe. Trzeba jednak właściwie zorganizować swoją pracę i mieć odpowiednie narzędzie. W szczególności chodzi o program, który wystawia faktury, prowadzi kalendarz, przechowuje dane i umożliwia tworzenie analiz oraz zestawień – i to wszystko zdalnie, z każdego miejsca na świecie.

Wystarczy komputer, laptop, a nawet smartfon i dostęp do internetu. Teraz przedsiębiorca może trzymać rękę na pulsie nawet wtedy, gdy podróżuje albo utkwił w korku. Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu może szybko wystawić fakturę, zapisać spotkanie, przejrzeć raport.

Wydawać się może, że taki system jest bardzo zasobożerny i obciążający sprzęt? Nic bardziej mylnego. Nowoczesne aplikacje do zarządzania firmą online wraz z danymi są przechowywane w chmurze na bezpiecznych serwerach. Dostęp do nich odbywa się z poziomu przeglądarki i jest chroniony przez certyfikat SSL.

Poza tym dane zgromadzone na koncie użytkownika są codziennie kopiowane. Gdyby więc doszło do jakieś awarii, przedsiębiorca zawsze ma pod ręką potrzebne dane i może sprawnie kierować swoją firmą.

no.pl.

Redaktor Serwisu

copyright 2017

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak usprawnić zarządzanie małą firmą?

Prowadzenie biznesu wiąże się z wieloma obowiązkami. Powodują one, że bardzo często przedsiębiorca zamiast skupić się na rozwoju firmy, musi

Zamknij