Wysypisko śmieci- potencjalne zagrożenia związane z jego bliskością

Przeglądając różnorodne oferty sprzedaży domów i działek, nie raz będzie można natknąć się na miejsce idealne- zarówno jeżeli chodzi o wygląd jak i cenę. Może jednak okazać się, że cena jest zaniżona z uwagi na to, że w okolicy jest coś, co utrudnia w jakiś sposób życie. Już na samym początku należy zauważyć, że przywiązanie do szczegółów jest naprawdę ważne i trzeba brać pod uwagę wszystkie czynniki. Jeżeli jest coś, co będzie powodowało niezadowolenie, warto się zastanowić czy jest szansa, że dana osoba będzie to znosiła dostatecznie długo by się do tego przyzwyczaić. Może się bowiem okazać, że nie będzie możliwości wytrzymania w określonej sytuacji. Doskonałym przykładem jest wysypisko śmieci w pobliżu domu.

 

Ważne problemy

 

Jeżeli ktoś ma w pobliżu siebie wysypisko śmieci wie doskonale jakie wiążą się z tym problemu. Kupno ziemi niedaleko takiego obiektu jest bardzo odradzane. Przy wizytach przed kupnem może nie być dostatecznie widoczne jak wielkie jest to zagrożenie. Negatywne czynniki mogą ujawnić się dopiero później. Najbardziej podstawową przeszkodą jest fakt, że wysypisko śmieci po prostu śmierdzi. I jeżeli na początku się tego nie zauważy, z pewnością te negatywne konsekwencje się pojawią. Może to zależeć od wiatru i warunków atmosferycznych, jednak na pewno będzie to widoczne. Niestety, okresowe wystawianie się na takie nieprzyjemności będzie tylko i wyłącznie negatywnie wpływało na samopoczucie. Niższa cena nie jest w tym wypadku czymś, co powodowałoby że da się to znieść. Po prostu żaden racjonalnie myślący człowiek nie będzie chciał mieszkać w takiej okolicy.

 

Innym problemem jest ten dotyczący ryzyka

Wiadomo, że w przypadku wysypisk śmieci zawsze istnieje ryzyko, że wysypisko takie się zapali. Szkodliwe opary pochodzące z pożaru mogą bardzo negatywnie wpływać na zdrowie mieszkańców okolic. Z drugiej strony pożar może się rozprzestrzenić, co także będzie bardzo ryzykowne. Zdecydowanie nie warto podejmować się zakupu domu w okolicach wysypiska śmieci, ponieważ ryzyko i uciążliwości są zbyt duże. Niska cena nie powinna być tu w żaden sposób czynnikiem, który ma znaczenie.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Znaczenie skutecznego systemu oceny pracowników dla efektywności działania firm

Ocenianie pracowników pozwala na wykrywanie błędów w ich działaniu, na racjonalne wypłacanie premii za wykonaną pracę, służy lepszej jakości procesów

Zamknij