Test tabletów 2012

Firma iPod spopularyzowała tablety na rynkach na całym świecie. W Polsce pojawił on się znacznie później, nie będąc od razu hitem, gdyż według opinii wielu miał tę samą funkcjonalność co smartfon a jego koszt sięgał cenie laptopa. Rozwój naszego rynku spowodował, że zaczęły się na nim pojawiać coraz tańsze tablety z Androidem, których cena kształtuje się poniżej 500 zł.

 

 

 

Co to jest tablet?

Mimo spadających cen tabletów nie jest on najpopularniejszym sprzętem elektronicznym. Jego funkcjonalność nie jest większa od smartfonu czy notebooka, dlatego nikt nie próbuje ich zastąpić właśnie tabletem. Raczej tablety chcą się wpasować gdzieś pomiędzy te dwa urządzenia i być trzecim sprzętem, dzięki któremu można odtworzyć sobie filmy, muzykę, sprawdzić pocztę lub po prostu wyświetlić stronę internetową.

Sekret popularności tabletów kryje się raczej nie w ich funkcjonalności, lecz w sposobie interakcji, chodzi tu głównie o wygodę. Łatwiej jest np. w podróży obejrzeć film na ekranie tabletu niż na małym wyświetlaczu smartfona, a wyciąganie laptopa z torby może być kłopotliwe.

Na tablecie można szybko i bezproblemowo sprawdzić sobie pocztę (komputer długo się uruchamia, a do tego hałasuje, a smartfon ma ekran, na którym trudno odczytać informację lub napisać dłuższą wiadomość). Jest poręczniejszy i lżejszy od laptopa, nie trzeba go uruchamiać, a na większym wyświetlaczu mieści się więcej. Test tabletów 2012 pozwala uzmysłowić sobie, że wcześniejsze założenie producentów o wpasowaniu się w niszę między smartfonem a laptopem powiodło się.

 

Ceny tabletów

Urządzenia firmy Apple można kupić rozpoczynając od kwoty 2.000 zł. Konkurencja również do tanich nie należy, ale na szczęście na rynku dostępne są modele mniej kosztowne, lecz o trochę gorszej jakości.

W tym roku powstał Android 4.0. Na początku miał on narzucone bardzo wysokie wymagania sprzętowa, które nie pozwoliły na wykorzystanie go w tańszych modelach. Jednak najnowsze odmiany tego systemu nie maja już takich ograniczeń i da się je uruchomić na znacznie większej liczbie urządzeń, co z kolei umożliwiło produkcję tanich modeli.

Kupując tani tablet, trzeba sprawdzić, czy ma system Android 4.0 albo czy zainstalowany na nim system da się zaktualizować do tej wersji. Obecnie da się więc kupić w miarę funkcjonalny tablet za niewielkie pieniądze, pod warunkiem że ma on Androida 4.0 i procesor przynajmniej 1 GHz. Jak ognia natomiast należy unikać urządzeń z ekranem rezystancyjnym.

 

Dla kogo tablet

Produkt ten jest adresowany głównie do osób będących w drodze. Można na jego większym ekranie sprawdzić pocztę czy posłuchać radia. Można obejrzeć film. Rodzice, mogą zakupić go dla swoich dzieci, gdyż tani tablet wystarczy do prostych gierek. Sprzedawcy czy handlowcy mogą używać go jako narzędzie pozwalające klientom wygodnie przeglądać ofertę sklepu. Urządzenia te często trafiają również w gusta młodzieży.

Redaktor Serwisu

copyright 2017

Przeczytaj poprzedni wpis:
Laptop do 2000 złotych

Są osoby, dla których głównym kryterium przy zakupie przenośnego komputera jest cena. Czy można kupić dobry laptop kosztujący nie więcej

Zamknij