Renowacja wózków widłowych – jak przebiega krok po kroku?

Niekiedy nie warto inwestować w zakup nowych wózków widłowych. W zamian można oddać do renowacji sprzęt używany. W ramach tego procesu zostaną sprawdzone wszystkie komponenty, a wówczas, gdy zachodzi taka potrzeba, zostaną one naprawione przy wykorzystaniu oryginalnych części zamiennych. Jest to rozwiązanie polecane przedsiębiorcom, którzy nie dysponują kapitałem, pozwalającym im na zakup nowych wózków widłowych.

Zakup nowych wózków widłowych jest inwestycją, wymagającą niekiedy zaciągnięcia kredytu. Wobec tego nic dziwnego, że wielu przedsiębiorców decyduje się na zakup sprzętu używanego lub renowację wyeksploatowanych widlaków.

 

Renowacja wózków widłowych – na czym polega?

Renowacja wózków widłowych jest procesem złożonym, składającym się z kilku etapów. Jednostką odpowiedzialną za renowację wózków widłowych jest Centrum Odnawiania Wózków Widłowych Still, którego utworzenie jest rezultatem wzrostu popytu na tego typu usługi. W centrum tym odnawiane są wszystkie komponenty widlaków począwszy od poszczególnych podzespołów, a skończywszy na powłoce lakieru. Przed rozpoczęciem procesu renowacji wszystkie wózki, które trafiają do centrum poddawane są szczegółowym badaniom, które są zgodne z wymogami Urzędu Dozoru Technicznego (UDT). W dalszej kolejności, jeśli zachodzi taka potrzeba, naprawiane są wadliwe komponenty. We wspomnianym wyżej centrum używa się do tego celu części zamiennych do wózków widłowych Still, które charakteryzują się najwyższą jakością.

 

Kiedy opłaca się oddać wózek widłowy do renowacji?

Zakwalifikowanie wózków widłowych do renowacji gwarantuje, że po procesie naprawczym, będą one odpowiadały standardom bezpieczeństwa, a tym samym będą zdatne do użytkowania. Powoduje to, że do renowacji warto oddać również sprzęt używany i wyeksploatowany, który nie spełnia wymogów UDT.

 

Renowacja wózków widłowych – wady i zalety

Podstawową zaletą renowacji wózków widłowych jest możliwość uzyskania sprawnego sprzętu przy stosunkowo niewielkich nakładach finansowych w porównaniu do zakupu nowego widlaka. Poza tym w niektórych przypadkach po procesie renowacji udzielana jest kilkumiesięczna  gwarancja.

 

Zobacz również: zastosowanie wózków widłowych

Przeczytaj poprzedni wpis:
Rynek pracy a zmiany w energetyce

Stagnacja technologiczna w górnictwie, zmiany w polityce klimatycznej i energetycznej oraz zwiększanie roli źródeł odnawialnej energii oddziałuje na rynek pracy

Zamknij