Myszka gamingowa – na które parametry zwrócić uwagę?

Gry komputerowe wciąż są niezmiernie popularne i posiadają szerokie grono wielbicieli oraz pasjonatów. Rozwój technologi komputerowej sprawia, że gry stają się coraz bardziej ciekawe i wciągające – niestety z tych względów posiadają one coraz większe wymagania, szczególnie pod względem sprzętowym. Dlatego też wielu pasjonatów gier komputerowych inwestuje w swoje komputery spore pieniądze, wybierając produkty o wysokich parametrach i doskonałych osiągach.

Mysz komputerowa jest jednym z najbardziej popularnych urządzeń peryferyjnych, które jest wykorzystywane w wielu grach komputerowych. Mimo tego, że w najnowszych laptopach touchpady są bardzo nowoczesne – w większości gier o wiele lepiej jest korzystać ze standardowych myszy komputerowych. Na jakie aspekty warto zwrócić uwagę wybierając mysz gamingową? Przede wszystkim należy zdecydować się na określony typ połączenia myszy z komputerem.

Do wyboru są dwa rozwiązania – połączenie przewodowe (mysz jest podłączona do sieci za pomocą kabla USB) bądź połączenie bezprzewodowe, wykorzystujące specjalny moduł. Oba te rozwiązania posiadają swoje zalety i wady – o wyższości sposobu podłączenia myszki do komputera decydują w większości osobiste preferencje gracza.

Najważniejszym parametrem myszki do gier jest przede wszystkim jej czułość – powinna mieć rozdzielność co najmniej 1800 dpi, najlepiej byłoby też, gdyby jednym kliknięciem dało się zmienić jej czułość – jest to przydatne w grach w których ułamki sekund decydują o rezultacie. Ważne jest także wykonanie myszy oraz rodzaj jej pokrycia – najlepiej sprawdzają się pokrycia wykonane z teflonu ze względu na dużą wytrzymałość. Przyciski w myszy gamingowej powinny być pokryte materiałem antypoślizgowym.

Wybierając myszkę z przeznaczeniem do używania jej przy grach komputerowych warto zwrócić także uwagę na jej odpowiednie wyprofilowanie. Jest to niezmiernie ważne, ponieważ gwarantuje duży komfort i wygodę użytkowania.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Przegląd auta przed wyjazdem

Samochód podobnie jak człowiek wymaga co jakiś czas przeglądu. Sprawdza się wtedy większość podzespołów, a te które się już zużyły

Zamknij