Kupujemy drukarkę atramentową

Choć na popularności zyskuje elektroniczny obieg dokumentów, to wciąż w wielu sytuacjach potrzebne są papierowe wydruki. By nie biegać po osiedlu w poszukiwaniu punktu świadczącego usługi biurowe, warto kupić sprzęt adekwatny do swoich potrzeb. Dla kogoś, kto drukuje okazjonalnie, najlepszym wyborem będzie drukarka atramentowa.

Zalety drukarek atramentowych

 

Ze względu na technologię druku wyróżnia się drukarki laserowe, igłowe i atramentowe. Każda ma swoje wady i zalety. Nie ma sprzętu, który spełniałby oczekiwania wszystkich użytkowników. Kluczowe są bowiem potrzeby klienta.

Jak często i gdzie będzie korzystać z urządzenia drukującego? To najważniejsze pytanie, na jakie trzeba sobie odpowiedzieć przed zakupem. Innego sprzętu potrzebuje urząd, biuro w korporacji, szkolny sekretariat, a innego użytkownik domowy. Ten ostatni zwykle używa drukarki sporadycznie, np. gdy musi zanieść/wysłać papierowe podanie do jakieś instytucji.

Jeszcze inne są potrzeby jednoosobowej firmy. Teoretycznie drukuje się w niej dużo. Dotyczy to zwłaszcza podmiotów prowadzących działalność handlową na rzecz innych przedsiębiorstw. Wówczas liczba faktur jest duża.

Jednak coraz więcej firm przechodzi na faktury elektroniczne. Są one tak samo honorowane jak te tradycyjne. Poza tym niektóre podmioty notują spore przychody przy małej transakcyjności. Takie firmy wystawiają mało dokumentów sprzedażowych, ale na spore kwoty. Im też nie będzie potrzebna drukarka laserowa. Jej zakup okaże się nieopłacalny.

Dlaczego akurat atramentowa?

Lepszym wyjściem będzie drukarka atramentowa. Ze względu na stosunek ceny zakupu do parametrów użytkowych. Drukarki atramentowe wykorzystują tusz. Co prawda producenci tuszów i drukarek zalecają tylko oryginalne komponenty eksploatacyjne, jednak w pewnych sytuacjach można zdecydować się na tańsze zamienniki albo nawet uzupełnianie zbiorniczków.

Taki model eksploatacji jest o wiele tańszy. Dzieje się tak, gdyż koszt napełnienia pojemnika to zwykle 10-15 zł. Za oryginalny tusz trzeba zapłacić 50-100 zł. Ceny zamienników są przeciętnie dwa razy mniejsze niż firmowych produktów.

Drukarki atramentowe mają też inne pozytywne cechy. Należą do nich: stosunkowo niska cena (przyzwoitą drukarkę można kupić już za 200-300 zł), cicha praca, satysfakcjonująca wydajność w warunkach domowych i małych biur, dobra jakość wydruku (zarówno czarno-białego, jak i kolorowego). Nie bez znaczenia jest również łatwość obsługi. Wymiana kartridża nie powinna przysporzyć problemów nikomu. Nie trzeba więc wzywać serwisanta czy zawozić sprzętu do fachowca.

To wszystko sprawia, że warto poważnie zastanowić się nad inwestycją w drukarki atramentowe. Można je kupić w sklepach specjalistycznych, oferujących sprzęt biurowy, oraz elektromarketach. Te ostatnie bardzo często organizują wyprzedaże, podczas których można znaleźć prawdziwe okazje cenowe.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wymiana opon – zimowe czy całoroczne?

Polska to kraj, w którym zmiany pór roku wpływają na nasze codzienne życie. Każda pora roku niesie za sobą specyficzne

Zamknij