Komu wystarczy internet mobilny?

Internet mobilny niesie ze sobą wiele udogodnień i funkcjonalności. Dla wielu osób jest wręcz niezbędny do funkcjonowania. Niestety posiada on też jeden minus, którym jest wolniejsza prędkość od tego stacjonarnego. W tym artykule porównujemy obie technologie i odpowiadamy na pytanie, do jakich czynności wystarczy posiadanie jedynie internetu mobilnego.

 

Różnice internetu mobilnego i stacjonarnego

 

Internet mobilny różnić się od tego stacjonarnego, który posiadamy w domu. Pierwszą i zauważalną różnicą jest jego bezprzewodowa forma. Możemy zabrać go ze sobą do autobusu, pracy czy szkoły. Drugą różnicą jest prędkość. Tutaj znacznie wygrywa internet stacjonarny. Jeśli wziąć pod uwagę najszybsze obecnie rozwiązanie, czyli światłowód to wręcz deklasuje on internet przenośny. Jeśli porównamy obie formy pod względem funkcjonalności, to sprawa nie wygląda już tak jednoznacznie. Większość stron, aplikacji czy czynności nie wymaga tak szybkiego internetu. Różnice cenowe nie występują i za tą samą kwotę można wykupić zarówno dostęp stacjonarny, jak i mobilny.

 

Dla kogo internet mobilny będzie wystarczający ?

 

Takie rozwiązanie będzie zdecydowanie dla osób korzystających z urządzeń mobilnych, korzystających z internetu poza domem i osób, które w biznesie potrzebują dostępu do sieci z każdego miejsca. Obecnie internet mobilny osiąga zawalające prędkości. Na rynku dostępne są liczne oferty internetu LTE, który gwarantuje kilkadziesiąt MB/s. Przy takiej prędkości oprócz standardowej pracy, wysyłanie e-maili i tekstów można nawet komfortowo oglądać materiały wideo czy prowadzić konferencje przez aplikację.

 

Internet mobilny jest zdecydowanie najlepsza opcja dla osób aktywnych, które potrzebują dostępu do sieci w różnych warunkach i miejscach. Jego ciągły rozwój i dobre parametry techniczne pozwolą na komfortowe używanie większości stron czy programów i wykonywanie różnych czynności. Internet mobilny będzie zdecydowanie najlepsza opcja dla ludzi, którzy nie wymagają ultra szybkiego połączenia do oglądania filmów w wysokiej rozdzielczości lub nie chcą grać ze znajomymi w wymagające gry internetowe. Wszyscy, którzy zdecydują się poświęcić te czynności, otrzymają w zamian dobrej jakości internet, który można użytkować w każdym miejscu w mieście.

 

Przeczytaj poprzedni wpis:
Światłowód, czy każdy może go mieć?

Światłowody to stosunkowo nowa technologia zapewniająca bardzo szybki internet. Jest to na rynku najwydajniejsza opcja, a wielu klientów wiedzionych licznymi

Zamknij