Kiedy odbędzie się premiera GTA 5 na PC?

Fani gier komputerowych, a zwłaszcza tych z gatunku akcji i nieliniowej rozgrywki, już nie mogą doczekać się jesieni. Wtedy na rynku pojawi się 11. część kultowej już produkcji z serii Grand Theft Auto, czyli GTA 5. Póki co ukaże się wersja na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360.

Od 6 miesięcy do roku po wersji konsolowej

 

Jest też zła wiadomość. Na razie nie wiadomo, kiedy odbędzie się premiera GTA 5 na PC. W połowie sierpnia rzecznik prasowy firmy Nvidia (producenta procesorów graficznych) na jednej z konferencji poświęconej prezentacji wyników finansowych przedsiębiorstwa powiedział, że kolejna część sensacyjnej rozgrywki w wersji na komputery stacjonarne ukaże się 17 września 2013 roku. Wtedy zadebiutują także wydania konsolowe.

Dzień później Nvidia wydała w tej sprawie sprostowanie. Okazało się, że wzmianka o premierze GTA 5 na PC była niefortunną pomyłką. Rzecznikowi chodziło jedynie o fakt, że jesienią na rynku pojawi się kilka hitowych gier, na które czekają użytkownicy komputerów stacjonarnych (m.in. Call of Duty: Ghosts, Assassin’s Creed 4). Przez przypadek wymienił w tym gronie rozgrywkę, w której gracz ma do wykonania wiele misji o różnorakim charakterze.

Najprawdopodobniej GTA 5 na PC ukaże się kilka miesięcy po wersji na PSX oraz Xbox 360 (niektórzy mówią o roku). Na to wskazuje dotychczasowa praktyka producenta, czyli firmy Rockstar Games, która obok GTA zasłynęła takimi produktami jak: seria Max Payne, seria Midtown Madness, czy seria Midnight Club.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Reklama BTL

Jeżeli mówimy o reklamie to przede wszystkim należy tutaj dokonać podziału na reklamę BTL i reklamę ATL. Jeszce parę lat

Zamknij