Język programowania Python – co go charakteryzuje?

Programowanie – klik, i robisz, co chcesz. Popularna opinia, że zawód programisty jest jednym z najbardziej wolnych i przyszłościowych jest zgodna z prawdą i kierunkiem, w jakim zmierza świat. Coraz więcej pojawia się automatów, a sprzęty codziennego użytku, jak telefon komórkowy, odkurzacz czy pralka, wyposażone są w sztuczną inteligencję. To właśnie programiści kreują działanie otaczających nas urządzeń i wprowadzają na rynek nową jakość. Jak dołączyć do ich grona? Od czego warto zacząć?

Programowanie w języku Python

Naukę programowania należy zacząć od wyboru pierwszego języka. Do początkujących bardzo dobrze trafia Python i jego składnia. To prosty w swojej konstrukcji język, który wykorzystywany jest między innymi w analityce, bazach danych oraz przy pracach naukowych. Jego dużą zaletą są efekty już po pierwszej, poprawnie napisanej linijce kodu. Funkcje języka Python stanowią elementarną wiedzę, którą każdy nowicjusz powinien poznać i, co najważniejsze, sam stworzyć. Kurs programowania krok po kroku zaprezentuje, w jaki sposób działają funkcje Python oraz z jakich elementów kodu się składają. Funkcje języka Python to na przykład sortowanie, działania matematyczne, zwracanie największego elementu w kolekcji czy napisania przywitania, przez które przechodzi każdy adept. Dobre opanowanie języka Python można sprawdzić, pisząc kod na dynamiczną tabelkę – jeśli efekt finalny będzie zadowalający, znaczy się, że pora na kolejne kroki w świecie programowania.

Jak zacząć naukę programowania?

Funkcje języka Python można poznać w domu i rozpocząć samodzielny proces nauki. Jeśli jednak mamy problem z samodyscypliną, a przeszkody na drodze nas zniechęcają, warto wybrać się na kurs programowania. Pod okiem wykwalifikowanej kadry poznamy funkcje Python oraz jego składnię, zostaniemy zaznajomieni z pozostałymi językami programowania takimi jak Java, JavaScript, Swift, C, C# czy C++. Dowiemy się, co odróżnia je od siebie, w czym spisują się najlepiej i zdecydujemy, na którym z nich chcemy się najbardziej skupić. Nauka programowania to kilkuset godzinny okres, w którym rozwiązuje się zagadki, optymalizuje kod i tworzy autorskie projekty od zera. Aby osiągnąć poziom juniora, trzeba na naukę poświęcić kilka miesięcy. W dobrej szkole mamy pewność, że czas ten został spożytkowany dobrze, a wiedza i umiejętności, które poznajemy każdego dnia są tym, czego poszukują zleceniodawcy. Kurs programowania przygotuje do rozpoczęcia zawodu programisty, dostarczy niezbędnych kontaktów oraz pozwoli obyć się z programistycznymi wyzwaniami, zadaniami i klientami.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Remont mieszkania w kilku krokach

Remont mieszkania prędzej czy później jest nieunikniony. Nie ważne, czy zakupiłeś mieszkanie wymagające remontu, czy planujesz wykonać remont własnych czterech

Zamknij