Jakie funkcje powinien mieć telefon komórkowy z najwyższej półki?

Na rynku jest wiele telefonów, które rywalizują o miano najlepszego. Dawno minęły już czasy, kiedy określenie „luksusowy” było tożsame z jednym modelem. Obecnie telefony to urządzenia wielofunkcyjne, za pomocą których można nie tylko wykonać połączenie czy napisać SMSa, ale również wysłać maila, zrobić znakomitej jakości zdjęcie czy przejrzeć serwis informacyjny. Decydując się na telefon z tzw. wyższej półki, który oferuje dużo więcej, ponadto warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników.

 

Funkcjonalność a cena

 

Niemal każdy większy producent telefonów komórkowych ma w swojej ofercie co najmniej jeden, który można określić mianem telefonu z wyższej półki. Ze względu na cenę, za zaawansowane technicznie modele trzeba wciąż niestety zapłacić dużo więcej niż za wersje mniej nowoczesne. W związku z tym dobrym rozwiązaniem jest wybór dostosowanego do potrzeb zaawansowanego użytkownika abonamentu. Taka opcja jest dostępna u prawie wszystkich operatorów sieci komórkowej, np. Virgin Mobile.

 

Oprogramowanie telefonu

 

Android podbił świat, z tego względu sprawdzi się najlepiej w telefonie komórkowym. Dodatkowym, poniekąd wypływającym z popularności aspektem Androida jest to, że jest on nieustannie udoskonalany i to właśnie na niego regularnie wychodzi najciekawsze oprogramowanie. Warto również zadbać o to, aby producent zapewniał jego częste modernizacje.

 

Obudowa – grubość ramek i wysokiej klasy tworzywa

 

Wszyscy liczący się producenci telefonów zaadaptowali już proces technologiczny, który zapewnia maksymalnie największą powierzchnię wyświetlacza. Zasada jest prosta – im więcej widać – tym lepiej, dlatego ramki powinny być jak najcieńsze.

 

Materiał, z jakiego wykonana jest obudowa, ma nie tylko znaczenie estetyczne, ale również znacząco wpływa na komfort użytkowania i trwałość urządzenia. Z tego względu tworzywo powinno być wysokiej jakości, odporne na przebarwienia i zarysowania oraz mikrourazy.

 

Dobrej jakości wyświetlacz

 

Wyświetlacz powinien być duży, ale też powinien cechować się wysoką rozdzielczością. Parametr ten nie tylko znacznie poprawia komfort korzystania z telefonu, sprawiając, że wzrok męczy się znacznie wolniej, ale również powoduje, że interfejs dotykowy obsługuje się znacznie wygodniej. Im wyższa jest rozdzielczość, tym obraz na smartfonie jest wyraźniejszy, ostrzejszy a czcionki bardziej czytelne.

 

Podwójny obiektyw i wysokiej klasy aparat

 

Wyposażenie telefonów w aparat obecnie jest standardem, jednak sięgając po model z wyższej półki oczekiwania wobec jakości wykonywanych telefonem zdjęć rośnie. Dwa obiektywy, dają możliwość przełączania pomiędzy standardowym obiektywem a szerokokątnym, np. gdy użytkownik chce zamiast szczegółów zmieścić na fotografii więcej elementów krajobrazu. Najnowocześniejsze smartfony dają namiastkę funkcji w jakie wyposażona jest lustrzanka. Ponadto zestaw dwóch obiektywów umieszczony jest również w aparacie z przodu telefonu.

 

Dodatkowe funkcje – czytnik linii papilarnych, wodoszczelność, czytnik kart

 

W Japonii około 90% wszystkich dostępnych na rynku smartfonów jest wodoszczelna, ponieważ mieszkańcy Kraju Kwitnącej Wiśni lubią korzystać z telefonu nawet pod prysznicem. Tego rodzaju zabezpieczenie przydaje się również w wielu innych sytuacjach i nierzadko chroni urządzenie przed awarią. Z kolei czytnik linii papilarnych daje możliwość autoryzacji ważnych czynności oraz pewność, że przechowywane w telefonie dane są odpowiednio zabezpieczone.

 

Rozszerzenia pamięci telefonu, poprzez umieszczenie w nim karty microSD to dodatkowa funkcja, do której coraz więcej użytkowników przywiązuje większą uwagę, ponieważ sprawia, że nie ma konieczności systematycznej weryfikacji zgromadzonych danych i usuwania plików. Ponadto warto też zwrócić uwagę na to, aby pojemność baterii była możliwie jak największa.

 

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wymiana tablicy bezpiecznikowej na nową. Dlaczego warto i kiedy należy to zrobić?

Nowoczesną tablicę bezpiecznikową możesz zamontować naściennie lub wnękowo (zabudowując ją w ścianie). Skrzynki wykonywane są z tworzyw sztucznych lub aluminium

Zamknij