Jaki wybrać fotel gamingowy?

 Najlepsze fotele zaprojektowane dla graczy

Spędzanie wolnego czasu na graniu w gry komputerowe albo takie na konsole typu PlayStation bądź Xbox to jedna z najpopularniejszych rozrywek młodego pokolenia. Coraz więcej osób sięga po dedykowane graczom gadżety i urządzenia peryferyjne, żeby podnieść komfort grania i zwiększyć swoją skuteczność podczas rozgrywki.

Nie tylko myszki, gamepady i dobre słuchawki są niezbędne – wyprostowane plecy i oparte łokcie są równie istotne dla miłośników gier komputerowych. Z tego względu wybierają oni specjalnie zaprojektowane fotele dla graczy. Odpowiedni fotel przyczyni się do lepszego samopoczucia i odczuwania mniejszego zmęczenia w czasie gry trwającej kilka godzin. Czym powinien charakteryzować się dobry fotel gamingowy?

Fotel gamingowy ma nie tylko zwiększyć uczucie komfortu, powinien on również dbać o odpowiednie ułożenie całego ciała, a co za tym idzie – chronić układ kostno – stawowy gracza. Zatem wybierając fotel dla gracza, trzeba zwrócić szczególną uwagę na to, czy fotel ma możliwość płynnej regulacji wysokości, tak aby odpowiednio dostosować go do wysokości biurka.

Pozostałe dodatki

Drugim aspektem jest obecność podłokietników. Bez podłokietników, ręce i dłonie męczą się zdecydowanie szybciej i często drętwieją. Dodatkowy atut dobrych foteli gamingowych to regulowanie w dwóch płaszczyznach wyprofilowane podłokietników, co zapewnia idealne dopasowanie, jednak fotel z taką funkcją jest dużo droższy i może kosztować nawet 800 złotych.

Kolejnym, bardzo ważnym elementem, jest dodatkowa poduszka w miejscu, gdzie wypada odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Dzięki niej plecy nie męczą się, zachowana jest dobra postawa całego ciała, co jest nie tylko wygodne, ale przede wszystkim zdrowe dla kręgosłupa. Oparcie powinno być na tyle wysokie, żeby możliwe było oparcie na nim karku, w momencie kiedy wielogodzinna rozgrywka daje się we znaki użytkownikowi.

Redaktor Serwisu

copyright 2017

Przeczytaj poprzedni wpis:
Myszka gamingowa – na które parametry zwrócić uwagę?

Gry komputerowe wciąż są niezmiernie popularne i posiadają szerokie grono wielbicieli oraz pasjonatów. Rozwój technologi komputerowej sprawia, że gry stają

Zamknij