Jak usprawnić zarządzanie małą firmą?

Prowadzenie biznesu wiąże się z wieloma obowiązkami. Powodują one, że bardzo często przedsiębiorca zamiast skupić się na rozwoju firmy, musi załatwiać różne formalności, wypełniać papierki, dostarczać dokumenty. To pochłania jego czas i energię.

Zainwestować w dobry system

W efekcie przedsiębiorstwo nie jest w stanie wykorzystać tkwiącego w nim potencjału. Właściciel marnuje czas na mnóstwo nieproduktywnych czynności. Często sam sobie jest winien, ponieważ nie korzysta z rozwiązań, które usprawniają proces zarządzania jednostką.

To sprawia, że obieg dokumentów trwa bardzo długo. Wiele danych nie jest dostępnych z każdego miejsca na świecie, co wydłuża podjęcie często ważnych dla firmy decyzji. Pracownicy powielają swoje zadania, zamiast zająć się tym, na czym znają się najlepiej.

Wszystko to sprawia, że niesprawne zarządzanie firmą negatywnie wpływa na jakość obsługi klienta w takim podmiocie. Może to doprowadzić do ich utraty. W najlepszym wypadku będzie tylko blokować uzyskanie większych zysków.

Żeby więc uniknąć tego negatywnego scenariusza, przedsiębiorca musi poprawić proces zarządzania. Pomoże mu w tym odpowiednie oprogramowanie ERP (ang. enterprise resource planning). Dzięki takiemu systemowi osoba kierująca małym podmiotem gospodarczym lepiej zaplanuje pracę personelu, usprawni komunikację w firmie, uporządkuje różne procesy i procedury.

W takim zintegrowanym systemie zarządzania istnieje jedna centralna baza danych, co znacznie ułatwia skoordynowanie wielu czynności w małym przedsiębiorstwie. Prosty program ERP pozwoli właścicielowi sprawnie kierować firmą, trzymać rękę na pulsie, niczego nie zaniedbać.

Zintegrowany system zarządzania ma modułową budowę. Jeden moduł to konkretny dział firmy, np. księgowość, magazyn, sprzedaż i marketing, kadry i płace, serwis, zaopatrzenie. W wielu przypadkach pracują na bazie danych typu open source, co obniża koszty jego zakupu.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak zabezpieczyć konto na Facebooku?

Z najpopularniejszego portalu społecznościowego korzysta za co siódmy mieszkaniec globu. W ten sposób komunikują się oni ze swoimi znajomymi, organizują

Zamknij