Jak przyspieszyć windows 7

Windows 7 to system operacyjny, wydany przez firmę Microsoft, działający na rynku od 2010 roku (jego poprzednikiem był system Windows Vista). Wielu jego użytkowników często zastanawia się jak przyspieszyć Windows 7?

 

 

Sposoby przyspieszenia komputera z systemem Windows 7

Aby Windows 7 działał szybciej należy: usunąć niepotrzebne oprogramowanie, wyłączyć zbędne funkcje, usługi i procesy, uporządkować autostart itp.

Proces przyspieszania rozpoczynamy więc od odinstalowania niepotrzebnych, nieużywanych aplikacji, od oczyszczenia zawartości twardych dysków ze zbędnych plików. Chcąc zachować maksymalną wydajność systemu, od czasu do czasu należy opróżnić folder C:WindowsTemp.

Następnie należy uporządkować autostart i inne usługi. W tym celu trzeba sprawdzić, czy w tle nie działają zbędne aplikacje, które mogą spowalniać cały system. Oprócz tego, pracę systemu mogą spowalniać zbędne usługi.

Kolejną czynnością jest wyłączenie zbędnych procesów. Należy przy tym pamiętać, że wszystko, co działa, oprócz systemu, pochłania pamięć RAM i moc obliczeniową, sprawiając, że Windows pracuje wolniej.

 

Następnie należy usunąć tzw. złośliwy kod, czyli pozbyć się wszelkich wirusów, Trojanów i innych. Tutaj natomiast należy pamiętać, że zaniedbywane bezpieczeństwo naszego systemu operacyjnego może mieć negatywny wpływ na szybkość, funkcjonalność i stabilność komputera.

Ostatnim ważnym krokiem na przyspieszenie pracy Windows 7 jest wyłączenie fajerwerków graficznych. Windows jest przepełniony różnego rodzaju efektami, które pochłaniają cenne zasoby systemowe, nie dając jego użytkownikowi korzyści. Wyłączenie choćby niektórych z nich spowoduje, że, system będzie mógł wykorzystać odzyskane zasoby na inne potrzeby.

 

Pseudo rady dotyczące przyspieszania wydajności komputera

Zdarza się, że niektóre rady i odpowiedzi na pytanie jak przyspieszyć Windows 7 są po prostu zmyślone. Należą do nich: porządkowanie rejestru (wprowadzenie zmiany do bazy ustawień, od której zależy prawidłowe działanie systemu, może mieć więcej minusów niż plusów), wyłączanie przywracania systemu (nie jest to prawda, gdyż przywracanie systemu uaktywnia się tylko podczas instalowania aplikacji lub w trybie bezczynności i pochłania jedynie niewielki fragment dysku – wyłączenie go odbiera użytkownikowi cenny środek bezpieczeństwa), zdefragmentowanie twardego dysku (nie zaszkodzi, lecz jest po prostu stratą czasu).

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak nauczyć się programować

Nauka programowania wydaje się dość trudna i złożona. Składają się na nią takie elementy jak: motywacja (determinacja) programisty, sama nauka

Zamknij