Dajmy naszej Ziemi choć jeden dzień szczęścia

Wszyscy zasługują na ten szczególny dzień.

Każdy z nas przeżywa raz w roku swój szczególny dzień, czyli urodziny. Obchodzone w zależności od upodobań – hucznie z fajerwerkami lub spokojnie i kameralnie. Tylko czy aby na pewno wszyscy? Pomyślmy chwilę i zastanówmy się, czy nasza Ziemia – miejsce, w którym codziennie toczy się życie – ma również piękne urodziny?

 

Zróbmy imprezę na cześć naszej Matki Ziemi

Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia. W tym roku była to niedziela – idealny czas na spotkanie ze znajomymi, wspólne pogawędki, spędzenie czasu i… sprzątanie. Tak właśnie – sprzątanie! Ile razy przechodząc ulicą widzisz papierki, śmieci i porozrzucane reklamówki? Na pewno zdarza się to dosyć często. Nikt z nas nie chce żyć w miejscu brudnym i nieporządnym. Nie jest to po prostu zgodne z komfortem życia. Dlaczego więc nasza Ziemia, nasza prawdziwa Matka jest często zaniedbywana?

 

Tak samo jak robimy grille z przyjaciółmi na cześć solenizantów i jubilatów, tak samo zróbmy imprezę na cześć naszej Ziemi. Zabierzmy worki, załóżmy rękawice i sprawmy prezent najważniejszemu jubilatowi. Sprzątanie okolicy może być dobrą alternatywną na spędzanie czasu z przyjaciółmi, a przy okazji zrobimy coś dobrego przede wszystkim dla samych siebie. Co może być lepszego w spokojnym spacerze wśród czystych uliczek miejskiego parku? Czy może być coś bardziej przyjemnego niż wypoczynek na łonie natury, bez rozrzuconych wokół reklamówek z pobliskich marketów?

 

Dlaczego zapominamy o najważniejszym?

Sprzątanie w mieszkaniu uznajemy za coś normalnego i oczywistego. Niestety nie zauważamy całej tej pięknej otoczki, jak jest natura panująca wokół nas. Porządek sam się nie zrobi. Naczynia same się nie umyją, a papierek po batoniku sam się nie podniesie. Dlatego warto uczcić choć raz w roku Światowy Dzień Ziemi sprzątaniem i robieniem porządku na zewnątrz. Często zapominamy o najważniejszych rzeczach, a za niedługo nasz świat może po prostu utonąć w śmieciach.

 

Nie tylko 22 kwietnia.

Codziennie możemy robić mini Dni Ziemi. Gdy widzisz brudny papierek – podnieś go. Kiedy ktoś wyrzuca śmieci do lasu – zaalarmuj odpowiednie służby, a najlepiej porozmawiaj z takim człowiekiem. Być może on nie wie, dlaczego warto doceniać Ziemię.

 

Razem, powoli i małymi kroczkami, róbmy codziennie Światowy Dzień Ziemi.

 

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak używać oscyloskopu?

Oscyloskopy to przyrządy elektroniczne, które umożliwiają sprawne obserwowanie oraz badanie przebiegów zależności pomiędzy konkretnymi wielkościami elektrycznymi, lub innymi wielkościami fizycznymi,

Zamknij