Bezkres programistycznej wyobraźni.

Wstępu słów kilka.

        W swoich telefonach, większość z nas, ma możliwość pobrania oraz zainstalowania różnorakich aplikacji. Wiedzą o tym również twórcy tychże aplikacji. Oto trzy aplikacje, które udowadniają, że pomysłowość programistów nie zna granic.

Hold On!

        Osoby, które znają chociaż trochę liznęły języka angielskiego pewnie domyślają się do czego służy owa aplikacja. Dla osób, które mało, lub wcale nie miały do czynienia z tymże językiem, służę tłumaczeniem: „Hold On!’ w dosłownym znaczeniu „trzymać się”. Po co więc twórcy mieliby przesadnie kombinować skoro tytuł mówi wszystko? Wielki napis wyświetlający się w telefonie, który należy nacisnąć/dotknąć i trzymać. Stoper znajdujący się powyżej mierzy czas jaki spędziliśmy na trzymaniu przycisku. Kiedy skończymy tą ekscytującą rozgrywkę, możemy pochwalić się znajomym swoim wynikiem, a może nawet zacząć z nimi rywalizować o to, kto dłużej będzie trzymał przycisk „Hold On”

Zapalniczka

    Symulator zapalniczki. Przechylając ekran sprawiamy, że na ekranie pojawia się płomyczek ognia. To cały opis, który wystarczy, aby każdy zrozumiał co to za aplikacja. Niestety jest to tylko symulator, a po włączeniu, w gniazdku Jack nie pojawi się płomień. Aplikacja zupełnie bezużyteczna gdyż nie wykorzystamy jej podczas biwaku, ogniska czy grilla, jednak osiągnęła dość wysokie noty w Google Play, oraz ilość pobrań w wysokości, ponad 10 milionów.

Gdzie jest moja kupa?

Może to brzmieć śmiesznie ale ktoś wpadł na pomysł wymyślenia aplikacji do śledzenia własnej kupy. Sama aplikacja została stworzona w celach informacyjno-edukacyjnych dla jednego z miast w Polsce. Pozwalał śledzić drogę i czas w jakim tytułowa kupa dostaje się do oczyszczalni ścieków. Aplikacja może się wydawać śmieszna, lecz chwile po swoim debiucie dostała się do czołówki najchętniej pobieranych aplikacji. Jednak długo się tym miejscem nie nacieszyła, a teraz uznawana jest za mało praktyczną i zupełnie niepotrzebną.

  Te trzy aplikacje dowodzą, że programiści i twórcy gier nie boją się wkraczać na niezajęte jeszcze tereny co często przynosi im zysk dla którego ryzykowali

 

Przeczytaj poprzedni wpis:
Android vs IOS

Jeśli kupujesz nowy smartfon, bardzo prawdopodobne jest to, że będzie obsługiwał mobilne systemy operacyjne Google na Androida lub IOS firmy

Zamknij