Android vs IOS

Jeśli kupujesz nowy smartfon, bardzo prawdopodobne jest to, że będzie obsługiwał mobilne systemy operacyjne Google na Androida lub IOS firmy Apple. Te dwie platformy stanowiły ponad 99% wszystkich nowych smartfonów. Oba systemy są doskonałe.

Przystępność

Apple zawsze znajdowało się na szczycie, jeśli chodzi o ceny. Ze względu na skalę i różnorodność, Android jest o wiele bardziej konkurencyjny. Możemy wybrać drogi model, ale z drugiej strony śmiało możemy zdecydować się na tani telefon od znanego producenta. System został celowo zoptymalizowany, by działał na słabszym sprzęcie. Fakt, że Android jest liderem w dziedzinie bezpłatnych aplikacji sprawia, że jest to naturalny wybór dla osób, które chcą oszczędzić.

Aplikacje

Większość z nas używa tylko garści aplikacji, a te najbardziej popularne są dostępne na obu systemach. Tradycyjnie system IOS jest bardziej lukratywną platformą dla programistów, więc początkowo pojawiały się nowe aplikacje, ale to się zmienia wraz z rosnącym udziałem Androida na rynku. Programiści coraz częściej kierują swoje działania na Androida. Sklep Play ma większy odsetek bezpłatnych aplikacji niż App Store. Ale najlepsze gry mobilne wciąż trafiają na system IOS, a nie zawsze na Androida. W ostatecznym rozrachunku jakość wygrywa z ilością.

Żywotność baterii i ładowanie

Żywotność baterii jest niezwykle ważnym czynnikiem. Trudno porównać obie platformy, ponieważ nie ma wspólnego sprzętu. Możemy powiedzieć, że IOS jest zoptymalizowany, aby wykorzystać w jak największym stopniu baterię, ale można kupić urządzenie z Androidem z o wiele większą baterię. Wtedy będzie lepsze niż iPhone. Zarówno system Android, jak i IOS pozwalają szybko zobaczyć zużycie baterii pod kątem używanych aplikacji, ale tylko Android pokazuje szacunkową wartość pozostałego czasu pracy baterii. Oba systemy oferują tryby oszczędzania energii, które mogą wydłużyć żywotność baterii, ograniczając wydajność, łączność i inne funkcje oszczędzania energii. Jednak jest to bardziej konfigurowalne na Androidzie. Ciężko tutaj wyłonić zwycięzcę, ale Android ma dłuższy czas pracy na baterii i szybkie ładowarki w zestawie.

 

Przeczytaj poprzedni wpis:
Uciążliwe powiadomienia, czyli jak się pozbyć SMS-owych problemów.

Znasz to uczucie, kiedy czekasz na ważną wiadomość, słyszysz sygnał z telefonu, patrzysz a tu znów jakaś niechciana reklama. I

Zamknij